Kim jest Karolina?

Karolina Krasnodebska - foto
Karolina Krasnodebska

Dzisiaj jest w ścisłej czołówce narciarek alpejskich (juniorek) w Polsce.

Już w wieku 11 lat podjęła decyzję o poświęceniu się narciarstwu wyczynowemu i przepadła bez reszty. Jej życie nabrało rozpędu i stało się całkowicie podporządkowane tej pasji.

Wyjątkowa mieszanka – młody wiek a za razem niebywała dojrzałość. Konsekwencja, pracowitość, determinacja, umiejętności. Karolina wie, gdzie chce się znaleźć i wie, jak się tam znaleźć: stawia sobie konkretne cele i dąży do ich realizacji.

Sezon dla Karoliny trwa w zasadzie cały rok. Kiedy kończy okres startowy pod koniec marca, w kwietniu zaczyna okres przygotowawczy do kolejnego sezonu. Treningi motoryczne, siłowe, wytrzymałościowe i akrobatyczne wypełniają jej 6 dni w tygodniu, po to by w czerwcu rozpocząć już treningi na śniegu do nowego sezonu.

Poza tym jest uczennicą 8 klasy szkoły podstawowej i pomimo ogromnego „przymknięcia oka” nauczycieli na nieobecności, musi w pełni realizować program nauczania. Uczy się więc wszędzie gdzie tylko może.

Wielokrotna medalistka Młodzieżowego Pucharu Polski, Mistrzyni i v-ce Mistrzyni Polski w slalomie i slalomie gigancie, reprezentantka Polski w zawodach międzynarodowych, ale przede wszystkim wielka pasjonatka narciarstwa alpejskiego i fanka Lindsey Vonn